VODOPÁDY A ROKLINY RAKÚSKA A NEMECKA

VODOPÁDY A ROKLINY RAKÚSKA A NEMECKA, Rakúsko, 26.8.2017, Raňajky
Číslo termínu: 54374443

VODOPÁDY A ROKLINY RAKÚSKA A NEMECKA

Rakúsko

Poznávací zájazd,

LM


VODOPÁDY A ROKLINY RAKÚSKA A NEMECKA

Termín:

26.8.2017 - 29.8.2017
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


229 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Ubytovanie

3x ubytovanie v hoteli/penzióne 2*/3*

2. deň

Raňajky. Krásne zelené jazero Königssee – srdce NP Berchtesgaden, najčistejšie a najvyššie položené nemecké jazero s hĺbkou do 200 m učupené pod úpätím druhej najvyššej hory – Watzmann (2 713 m n. m.). Okružná plavba elektroloďou plaviacou sa po jazere už 100 rokov, pobrežný kostol St. Bartholomä, možný obed v bývalom zámočku bavorských kráľov Jagdschloss s reštauráciou a výhľadom na jazero z Malerwinkel (1,5 h.). Individuálne možnosť výjazdu lanovkou na horský vrchol Jenner (1 874 m.n.m.), odkiaľ sa ponúka ešte krajšia panoráma. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

3. deň

Raňajky. Saalachtal – romantická oblasť zasadená pod nádherný masív Loferersteingebirge. Obdivovať budeme vodopády, kaňony, tiesňavy a prírodné kúpaliská. Tu, medzi St. Martin a Weissbachom sa prejdeme roklinou Vorderkaserklamm – dlhá je 400 m, široká 6 m, na dne, kde si svoju cestu hlboko medzi skalami prerazila voda, je úzka len 80 cm. Hore sa stúpa striedavo po 51 drevených lávkach, 35 drevených chodníkoch s 373 schodmi. Nasledujúca divoká roklina Seisenbergklamm ukáže, aké obdivuhodné prírodné sily sa v nej skrývajú. Približne dve hodiny nám budú stačiť na prechod touto 600 m dlhou a 50 m hlbokou roklinou. Oddych pri prírodnom alpskom kúpalisku Alpenbad Unken. Prípadne miesto kúpania možnosť vyviesť sa lanovkou na kopec Loferer Alm, ktorý sa nachádza v obci Lofer. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

4. deň

Raňajky. Len 5 km od mestečka St. Johann in Pongau sa horská bystrina Großarler Ache prediera divokou roklinou Liechtensteinklamm. V niektorých častiach 300 m kolmé steny kaňonu vytvorili prírodné múry, do ktorých len sťažka prenikne slnečné svetlo a oblohu takmer nezazrieme (prechod). V rodisku W. A. Mozarta – Salzburgu sa zastavíme na neskorý Wiener Schnitzel. Individuálne voľno. Návrat na Slovensko neskoro večer.

Perex

Národný park Berchtesgaden s Orlím hniezdom, zelené jazero Königsee s okružnou plavbou, Saalachtal – romantická oblasť vodopádov, kaňonov a tiesňav, rokliny Vorderkaserklamm a Seisenbergklamm, prírodné kúpalisko Alpenbad Unken, divoká roklina Liechtensteinklamm a na záver Wiener Schnitzel v Salzburgu. Dobrú kondíciu a turistické topánky so sebou.

Úvod
4-dňový autokarový zájazd
Stravovanie

3xraňajky

Doprava

Autokar.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Vstupy, lanovky, plavby a cestovné poistenie.

Povinné doplatky


Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 54 EUR, za 3 večere 44 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie
Zmena programu vyhradená.
1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). V poludňajších hodinách sa dostaneme na hranicu Nemecka s Rakúskom do oblasti NP Berchtesgaden. Do skál vytesanou 6,5 km dlhou horskou cestou s piatimi tunelmi a 124 m vysokým výťahom sa vyvezieme do výšky 1 834 m. Tu sa vypína bývalý Kehlsteinhaus, Orlie hniezdo, pôvodne darček k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Stala sa z neho reštaurácia a my si môžeme vychutnávať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre Führera a jeho návštevy. Odchod na ubytovanie. Fakultatívne večera.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK