Predĺžený víkend v Korutánsku

Predĺžený víkend v Korutánsku , Rakúsko, 26.8.2017, Polpenzia
Číslo termínu: 56929860

Predĺžený víkend v Korutánsku

Rakúsko

, ProgramPredĺžený víkend v Korutánsku

Termín:

26.8.2017 - 29.8.2017
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


389 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Označenie usporiadajúcej CK: Predĺžený víkend v Korutánsku
Rámcový program zájazdu
1. DEŇ: Z Bratislavy cez Brno ( druhé nástupné miesto) vyjdeme v ranných hodinách. Naše poznávanie zahájime v univerzitnom meste Graz (Graz). Symbolom mesta je Schlossberg - zámocký vrch na 120 m vysokom kopci zdvihajúcím sa priamo od brehu rieky Mur s hodinovou vežou a pevnosťou, ktorej základy pochádzajú už z 9. storočia. Prejdeme sa historickým jadrom, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, s bohato zdobenou radnicou, veľkolepú fontánou arcivojvodu Jana, pozrieme si dóm a kostol sv. Kataríny s mauzólea, a budeme môcť obdivovať tiež dva klenoty modernej architektúry - Dom umenia a Murinsel - umelý ostrov na rieke Mur. Navečer sa ubytujeme v hotelovom komplexe 3 * s wellness pri brehu Osiašského jazera v krásnej korutánskej prírode. Budeme mať možnosť relaxovať v hoteli, využívať krytý bazén, fitnes, niekoľko sáun. Večera v hoteli.

2. DEŇ: Po raňajkách odídeme do Veldene, populárneho kúpeľného letoviska u najväčšieho korutánskeho jazere Wörthersee, označovaného ako Rakúske more . Po prechádzke sa už vydáme na panoramatickú prechádzku fantastickou krajinou Nockalmstraße (v karte). Táto prírodná oblasť s mierne zvlnenými vrcholky kopcov a nekonečnými alpskými pastvinami s pasúcimi sa konmi a kravami je tak unikátna, že bola v roku 1987 vyhlásená Nockbergským národným parkom . Tvar tunajších vrškov pripomínajúce okrúhle halušky dal meno celej oblasti. 35 km dlhá cesta sa vinie cez zelený raj tvorený smrekovcovými a borovicových lesmi s horami dosahujúcimi výšku až 2.400 m. Idyla ako z prospektov a kalendárov. Pohorie Nockberge je súčasťou väčšieho horského masívu Gurktalerských Álp. Po návrate do hotela budeme mať možnosť relaxovať v hotelovom wellness. Záujemcov odvezie autobus na Opičiu horu pod mohutným hradom Landskrona, kde chovajú 120 opíc japonských makakov vo voľnej prírode a počas prehliadky (v karte) môžeme pozorovať, ako sa kúpu, potápajú aj kŕmia svoje mláďatá. Večera v hoteli.

3. DEŇ: Po raňajkách odídeme do Villachu a prejdeme sa jeho stredovekými uličkami s príchuťou stredomorské atmosféry. Atraktívne vyhliadkovú plavbu absolvujeme po rieke Dráva (v karte). Popoludní si budeme môcť zvoliť z dvoch možností programu: Záujemcovia môžu buď navštíviť Minimundus - svet v miniatúrach (zľava s kartou) alebo pokračovať so sprievodcom do prírodnej tiesňavy Tscheppaschlucht (v karte). Skalnú bránu, zurčiacu vodnú kaskádu a úchvatný Čertov most budeme obdivovať cestou po bezpečných lávkach, ktoré nás dovedú k príjemnému posedenie na konci tiesňavy (1,2 km). V podvečer sa spoločne vrátime na večeru do hotela.

4. DEŇ: Po raňajkách nás bude očakávať panoramatická plavba loďou po Ossiašském jazere (v karte) a tiež sa budeme plaviť z benediktínskeho kláštora v Ossiachu práve tak, ako cisár Karol V. pred 450 rokmi. Cestou budeme míňať zaujímavé turistické ciele a tiež majestátny stredoveký hrad Landskron. V Annenheimu vystúpime a necháme sa vyviezť sústavou lanoviek (v karte) na najpopulárnejší vrchol celých Korutánska - Gerlitzen, často prezývaný Slnečné hora . Z výšky 2.000 m budeme z vtáčej perspektívy obdivovať krajinu miest, jazier a horských pásiem, dohliadneme až do Julských Álp a Vysokých Taur. Týmto nádherným výhľadom sa s Korutánsku rozlúčime a po zjazde lanovkou sa vydáme na cestu domov. Do Bratislavy prídeme vo večerných hodinách.
Cena zahŕňa
CENA ZAHŔŇA
• dopravu luxusným autobusom
• 3x ubytovanie v 2lôžkových izbách s príslušenstvom. v 3 * hotelovom komplexe s bazénom a wellness
• 3x polpenziu formou švédskych stolov
• neobmedzený vstup do hotelového bazéna, sauny
• 3 dennú korutánsku kartu (lanovky, vstupy, plavby 2., 3., 4. deň v cene alebo so zľavou)
• sprievodcovské služby
Cena nezahŕňa
Jednolôžková izba 52€, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.
Názor CK
Bez nočných prejazdov .
Ubytovanie na jednom mieste v hoteli 3 * s polpenziou a wellness.
Korutánska karta v cene.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK